Projekt Heuréka

english
version
english version


Projekt HeurékaSeminářeReporty z akcíFrancie 2006

Francie 2006

13. - 20. srpna 2006

Program cesty pro nás letos připravil doc. Miloš Rotter, který je specialistou nejen na fyziku nízkých teplot, ale také na Francii. Kdo se včas přihlásil, určitě nezalitoval. Program byl opravdu vynikající. Navštívili jsme například přílivovou elektrárnu, několik vědeckých muzeí v Paříži a další spoustu zajímavých míst. Zaplesalo určitě nejen srdce vědce, ale i srdce historika, umělce a estéta vůbec. Byli jsme zahrnuti hromadou informací a bombastických zážitků. Již podle předběžného časového programu (který na těchto stránkách dlí již dlouho) můžete usoudit sami.

Ale realita předčila očekávání. Často jsme se se od své původní trasy odchýlili a vyrazili si za kulturními lahůdkami, kterými nás doc. Rotter často častoval. Některé nelahodily jen oku a srdci, ale i jazyku. Ochutnávka vynikajících vín v troglodytních domech je toho jistě vrcholným důkazem.

Aby se i Ti čtenáři našich stránek, kteří se nemohli zájezdu zúčastnit, mohli pokochat, uveřejníme zde pár ilustrativních fotografií, i když víme, že je to opravdu chabá náhražka reality. Tyto fotografie budeme postupně doplňovat a tím všechny čtenáře držet v napětí a neustálém novém úžasu.

Účastníci zájezdu pak (jako každým rokem) obdrží vkusné vzpomínkové CD od Jardy Reichla.


nahoru | titulní strana | kontakty | mapa webu | vytisknout

©2004-2020 Stanislav Gottwald a Leoš Dvořák. Design a kód Petr Sobotka. Aktualizace této strany 04. 10. 2018