Projekt Heuréka

english
version
english version


Projekt HeurékaSeminářeReporty z akcíNáchod 2006

Náchod 2006

Hlavní organizátor-Zdeněk

Již po páté jsme se všichni sešli u Zdeňka Poláka na Jiráskově gymnáziu. Tradičně se tam setkáváme víkend před svátkem sv. Václava a tradičně se těšíme fyzikou prostřednictvím různých dílen, které někteří z nás připravují. Tentokrát bylo 17 dílen a počet účastníků se blížil stovce. (Heuréku přišli podpořit i někteří potomci a životní partneři kmenových „Heuréčanů“.) I počet zahraničních návštěvníků se zvětšil a dosahoval bez mála dvacítky. Někteří z nich vedli dílny a někteří si přivezli i své studenty, aby se též přiučili (případně obohatili o své poznatky ostatní). Mezi zahraniční hosty dávno nepočítáme účastníky ze Slovenska, kteří jsou již organickou součástí a inspirací Heuréky. Jen pro ilustraci si můžete stáhnout film o tom, jak jsme pod vedením Petera měřili magnetickou indukci v náchodském parku nebo film zachycující, jak nám pěkně tepala rtuť. Již z toho je zřejmé, že to byly opravdové fyzikální hody! Bohužel (jako obvykle) nebylo tak lehké si z nabídky dílen vybrat, a to i pro ty, kteří dílny sami nevedli a měli tak času relativně více.

Irena v záplavě květů

Sobotní večerní šou pro všechny účastníky nás však navísost uspokojila a byla jakousi náplastí třeba pro ty, kteří již nestihli navštívit dílnu Wima Peetrse, Alexandra Kazanova, či některého z domácích vedoucích. Pokusy Patricka a jeho kolegyně nám daly zapomenout na všechny bezvýznamné starosti. A to jsme neviděli z daleka všechny jeho taje! Snad se dočkáme příště!

Nadšený Leoš

Když jsme v neděli odjížděli do svých domovů plni skvostných zážitků a námětů na nové zpřístupnění fyzikálních jevů, již jsme se těšili na další společné akce a pochopitelně na Náchod 2007. A také se těšíme na další dokumenty z náchodských dílen (fotografie, sborník nebo CD) ....


nahoru | titulní strana | kontakty | mapa webu | vytisknout

©2004-2020 Stanislav Gottwald a Leoš Dvořák. Design a kód Petr Sobotka. Aktualizace této strany 04. 10. 2018