Projekt Heuréka

english
version
english version


Projekt HeurékaSeminářeReporty z akcíNáchod 2016

Náchod 2016

Zpráva o konferenci Dílny Heuréky 2016, 16. – 18. 9. 2016


Konference Dílny Heuréky se tentokrát konala v nezvyklém termínu, přesto však byla velmi úspěšná. Již po patnácté se na Jiráskově gymnáziu v Náchodě sešli nejen účastníci seminářů projektu Heuréka, ale i další zájemci o fyzikální experimenty, včetně čtyř hostů ze zahraničí (kolegy ze Slovenska za zahraniční nepovažujeme). Celkem přijelo 117 dospěláků a asi 20 dětí.

Bylo připraveno 22 dílen, jedna se pro nemoc vedoucího neuskutečnila. Na své si přišli jak ti, kteří mají rádi spíše hravé aktivity (výroba vlaštovek a jiných létadel na dílně Bezmotorové létání Dany Juchelkové), tak ti, kteří si chtěli něco náročnějšího naměřit a spočítat (na dílně O magnetu, magnetických tělesech a velikém magnetu Zemi, kterou vedl Leoš Dvořák). Dozvěděli jsme se, že po nebi neplují mraky (na dílně Oblačnost Petra Zacharova) i to, že kámen může téci (Geofyzika, Ondřej Šrámek). Pracovali jsme s přírodními materiály (výroba píšťalek ze stonků křídlatky pod vedením Tomáše Krásenského) i s nejnovějšími materiály vyrobenými na principu nanotechnologií, které pro nás připravila Věra Krajčová. Kompletní přehled dílen najdete na webu.

Naše poděkování patří hlavnímu organizátorovi Zdeňkovi Polákovi, jeho kolegům a studentům, kteří pomáhali s přípravou i úklidem, drželi služby na registraci, atd. A děkujeme samozřejmě vedení Jiráskova gymnázia za zapůjčení školy.

Těším se na setkání se všemi pravidelnými a novými účastníky Dílen Heuréky za rok opět v Náchodě.

Irena Dvořáková


nahoru | titulní strana | kontakty | mapa webu | vytisknout

©2004-2020 Stanislav Gottwald a Leoš Dvořák. Design a kód Petr Sobotka. Aktualizace této strany 04. 10. 2018