Katedra didaktiky fyziky: RNDr. Martina Kekule, Ph.D.

Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze

Vyhledat na osobních stránkách:

Jak na 3D fotky a obrázky?

Příměstské dvoudenní tábory
tvorby 3D fotek a obrázků nejen metodou anaglyfu


foto ©martina kekule/DALL.E modelka@jkbx.mantis

co

Praktický fotografický mini tábor zaměřený na 3D fotky a obrázky nejen metodou anaglyfu tj. při prohlížení pomocí červeno-tyrkysových brýlí. Naučíte se vytvořit 3D fotky a obrázky vektorovou grafikou a také se dozvíte více o prostorovém vidění a souvisejících optických klamech! Dále se podíváme na možnosti barevných filtrů a jak je to s tiskem anaglyfů. A taky zjistíme, co umí v této oblasti AI!

Budeme jak uvnitř v budově u počítače, tak pokud to počasí dovolí, venku. A jsou prázdniny, tak si sami zvolíte tempo, náročnost, čemu se věnovat chcete a čemu ne :)

Pozn. Zobrazení anaglyfu pomocí stereoskopického promítání se budeme věnovat jen základně. Primárně se deskriptivní geometrii věnovat nebudeme.

pro koho

Pro středoškoláky a 2. stupeň základky.

kdy - termíny

V současné době nejsou vypsané termíny. V případě zájmu o workshop nám dejte vědět na: martina.kekule@seznam.cz.

kde

Na Matfyzu v Tróji, adresa: V Holešovičkách 2, 18000 Praha, 7. patro.

v kolik

Každý den 8:30 - 17:00 h

za kolik

Akce je pro studenty zdarma. Není zahrnut oběd.

přihláška a deadline vyplnění přihlášky

Akce je určena maximálně pro 12 studentů. Po naplnění kapacity můžete být umístěni na seznam náhradníků.

co dalšího

Po přihlášení obdržíte email s potvrzením o zařazení či nezařazení na akci a s dalšími organizačními informacemi.

kontakt

martina.kekule@seznam.cz
Martina Kekule +420 776 704984


Program tábora


1. den

Jak vytvořit anaglyfovou fotku - naučíte se různé možnosti, jak udělat anaglyfovou fotku, dozvíte se, kterých námětů se vyvarovat, a dáme vám zpětnou vazbu k vašim vlastním fotkám.

Prostorové vidění a optické klamy - ponoříme se do teorie a experimentů týkajících se prostorového vidění a ukážeme si nejzajímavější související optické klamy.

2. den

Jiný než červeno-tyrkysový anaglyf – ukážeme, jaké další barvy lze pro anaglyf využít, a vytvoříte si vlastní jiné než červeno-tyrkysové brýle.

Co je to anaglyf a jak na vektorové anaglyfové obrázky? – podíváme i do geometrie, co je anaglyf za zobrazení, ale hlavně se naučíte vytvořit základní 3D anaglyfové obrázky případně video!


Lektorka Martina Kekule
pracuje na Matfyzu, kde se věnuje fyzikálnímu vzdělávání: přípravě budoucích učitelů fyziky a také výzkumu s oční kamerou tzv. eye-trackingu. Zajímá ji téma vidění a vizuálna, věnuje se fotografování a v poslední době i natáčení videa. Také občas vystavuje, naposledy fotografie z New Yorku v Americkém centru v Praze. Ráda spojuje vědu a umění.


http://kdf.mff.cuni.cz/~kekule
Aktualizováno: 10. 10. 2018