Katedra didaktiky fyziky: RNDr. Martina Kekule, Ph.D.

Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze

Vyhledat na osobních stránkách:

Let's shine with Matfyz!

Workshop lightpaintingu s Martinem Šanderoufoto: frodo alvarez, daniel mercadante, patrick rochon, martin sandera, vitor schietti, gunnar heilmann

fotogalerie

co

skvělý fotografický workshop pod vedením zkušeného fotografa, kde se naučíte jak využívat zrcadlovku k vytváření kreativní malby světlem (lightpaintingu) a na závěr si budete moct udělat třeba originální PFko! A to vše na půdě Matfyzu a s matfyzáky!

pro koho

pro studenty středních škol, zejména ve 3. ročníku

kdy

V současné době nejsou vypsané termíny. V případě zájmu o workshop nám dejte vědět na: martina.kekule@seznam.cz.

kde

V Holešovičkách 2, Praha –Trója, blízko metra „C“ Nádraží Holešovice

v kolik

13 - 20:30 h

za kolik

Workshop je pro studenty středních škol zdarma.

přihláška

Workhop je určen maximálně pro 12 studentů, kteří budou pracovat ve 4členných skupinkách. Po naplnění workshopu můžete být umístěni na seznam náhradníků.

co dalšího

Po přihlášení obdržíte email s potvrzením o zařazení či nezařazení do workshopu a s dalšími podrobnými organizačními informacemi.

kontakt

workshopymff@gmail.com

Martina Kekule +420 22191 2420
Helena Šulcová +420 22191 2407


Vedoucí lektor Martin Šandera
se profesionálně věnuje fotografování od roku 2008 a do jeho portfolia patří mimo jiné spolupráce se známými institucemi: fotografuje představení Národního divadla, divadla Ponec, a třeba slavnými jmény z oblasti módy: například Zuzana Kubíčková, Hana Zárubová, Zdeňka Imreczeová. Velmi rád experimentuje s různými technikami, fotil pod vodou, v dole, statické i stokilometry za hodinu se pohybující objekty a pro tento workshop připravil některé jeho speciality, které si jinde nevyzkoušíte. Zejména bude povzbuzovat vaši vlastní kreativitu a zajímá ho, jaké skvělé nápady budete mít vy.
www.martinsandera.com


Lektorka Martina Kekule
pracuje na Matfyzu, kde se věnuje fyzikálnímu vzdělávání: přípravě budoucích učitelů fyziky a také výzkumu s oční kamerou tzv. eye-trackingu. Velmi ji zajímá cokoliv vizuálního, proto se také už od teenage let věnuje amatérsky fotografování. A protože ji baví svoji práci prezentovat, tak občas i někde vystavuje, naposledy fotografie z New Yorku v Americkém centru v Praze. Ráda spojuje vědu a umění, což téma lightpaintingu skvěle nabízí a těší se na společnou zábavu s vámi.


Program workshopu


Úvod

Praktické seznámení s foťákem - vše co budete potřebovat vědět pro svou vlastní tvůrčí práci na workshopu

Pět praktických kreativních bloků - každý blok se bude skládat z přednášky/inspirace – vlastní samostatné práce ve skupinách – společné prezentace výsledků

Vlastní závěrečný projekt v terénu – Udělejte si (třeba) PFko


Fotogalerie

http://kdf.mff.cuni.cz/~kekule
Aktualizováno: 10. 10. 2018