English flag
Vyhledat English flag
Motor control Small gear Big gear Motor axle
Přístupů na web za
hodinu: 8
den: 145
týden: 1340
měsíc: 5691
Dílny Heuréky

Pokud je toto Vaše první setkání s pojmem Dílny Heuréky, vězte, že jde o tradiční každoroční akci, na které se na víkend sejde z různých koutů republiky i světa parta nadšenců, kteří se nezdráhají sdílet svoje nápady na to, jaké zábavné podniky lze (nejen) v hodinách fyziky realizovat, jak zaujmout posluchače či jak vzbudit jiskřičku zájmu o přírodní vědy i v tom nejzatvrzelejším odpůrci jakéhokoli učení.
Dílnou se rozumí zhruba devadesátiminutové setkání, během kterého vedoucí Dílny skrze připravené - a obvykle velmi zábavné - aktivity nabízejí svoje zkušenosti a nápady kolegům (i jejich ratolestem). Spektrum činností, které si na Dílnách účastník může vyzkoušet, je skutečně široké - vlastníma rukama si tu naprogramujete robota, spájíte astabilní klopný obvod, osaháte si oční kameru či kapalný dusík, pohrajete si s magnety, vyrobíte mikrofon i reproduktor, vyzkoušíte bezpočet zajímavých experimentů, napíšete si písemku, proniknete do tajů klasické i digitální fotografie, změříte si rychlost vystřeleného projektilu, nebo prostě jen strávíte pár příjemných chvil rokováním o možnostech netradiční výuky.

Pro účastníky
Jako účastník si obvykle můžete vybrat několik dílen podle časového harmonogramu a vytvořit si tak program sobě na míru! Krátké anotace dílen a časový harmonogram bývají k dispozici s dostatečným předstihem před termínem dalších Dílen na této stránce.

Pro vedoucí
Uvažujete, že se podělíte o své zkušenosti a nápady s kolegy..? Skvěle! Vyplňte krátký formulář se základními informacemi o dílně (název, anotace, požadované pomůcky) a připravte pro své účastníky nezapomenutelnou a obohacující schůzku!

Po všechny
Pokud jste se Dílen neúčastnili, nezoufejte - můžete si alespoň projít Sborníky z minulých ročníků.