English flag
Vyhledat English flag
Motor control Small gear Big gear Motor axle
Přístupů na web za
hodinu: 18
den: 176
týden: 1221
měsíc: 5057
Tento report patří k následující akci: 3. seminář školky II.

Sice nám epidemie nedovolila se sejít naživo, ale i online jsme se rozhodně nenudili. Tématem byl pohyb a Newtonovy zákony. Účasníci měřili rychlosti domácích hraček, kreslili grafy a pracovali s nimi. Skládání sil jsme motivovali pohádkou o řepě a pak trénovali na mravencích pojídajících zbytky vánočního cukroví. A u Newtonových zákonů jsme se samozřejmě dost zapotili...

Několik vybraných odpovědí z ankety:
  • " Líbila se mi elektronická podoba grafsesa. Praktické pohyby a excel tabulka, pak jednotky. Skvělé praxe a z toho odvozený základ, kteří si pamatují."
  • "Obdivovala jsem, jak jste měli připravené materiály a jak jste nás neustále zaměstnávali a drželi ve střehu - takhle bych to chtěla umět taky teď při onlinu - je to pro mne poučné"
  • "Máte můj obdiv, jak jste to zvládli. Plynulé přepínání kamer, rychlé odpovědi na dotazy v chatu, oslovování lidí, aby za počítačem neusnuli..."
  • "Je fajn vidět i jiné způsoby. Člověk má co u sebe přehodnocovat. Grafy jsou asi jedna z nejdůležitějších věcí fyziky na základce. Líbily se mi grafy s více zvířátky a úlohy na nich. Líbilo se mi zavedení průměrné rychlosti v grafu dráhy."