English flag
Vyhledat English flag
Motor control Small gear Big gear Motor axle
Přístupů na web za
hodinu: 5
den: 311
týden: 1389
měsíc: 5661
Tento report patří k následující akci: Dílny Heuréky 2022

Letošní "Náchod" proběhl v Olomouci pod vedením Jirky Kvapila. Kromě jedné dílny, jejíž vedoucí nemohl přijet, proběhlo vše tak, jak bylo naplánováno. V osmi blocích proběhlo 25 dílen (celkem 60 devadesátiminutových "realizací"). Program a podrobnější informace jsou zde.
Přijelo více než 120 účastníků (včetně tří zahraničních kolegyň - z Ukrajiny a ze Slovinska; kolegy ze Slovenska sem nepočítám, ti jsou naši, ne zahraniční).
V sobotu večer jsme přivítali paní Lucii Duškovou, která informovala o akcích Klubu světa Energie, Natalyia Kazachková pozvala přítomné k účasti na chystané předvánoční akci Physics in Advent a účastníci dostali informace i o akcích, které pro učitele i jejich žáky připravuje ESA ESERO Czech Republic.
Samozřejmě jsme si řekli i novinky z Heuréky (na Červeném vrchu se otvírá již jedenáctý běh nové školky pro učitele) a Elixíru do škol (například to, že od tohoto školního roku začínají fungovat chemická centra Elixíru do škol a všichni se mohou zapojit do práce online centra Elixíru).

Díky pochopení vedení Gymnázia Olomouc - Hejčín a pracovníků školní jídelny jsme měli možnost stravování přímo ve škole a nemuseli jezdit nikam do města. Jídelnu jsme navíc měli k dispozici kdykoliv během dne - i na snídaně a občerstvení u kávy a čaje.

V Olomouci se nám moc líbilo, děkujeme všem, kteří se na organizaci akce podíleli - Jirkovi Kvapilovi, jeho kolegyním i studentům.

A těšíme se na konferenci Dílny Heuréky 2023, která proběhne 6. - 8. 10. na Biskupském gymnáziu v Brně pod vedením Jitky Piskačové.

Několik citací z ankety:
  • Tvůrčí atmosféra pro výměnu zkušeností mezi učiteli jako záruka úspěšné tvůrčí práce a chuti zdokonalovat se.
  • Vše bylo perfektní. Potěšilo mě stravování ve škole. To bylo velké plus celé akce.
  • Jirka byl neskutečně schopným organizátorem na místě i před akcí.
  • Velmi se mi líbila přátelská atmosféra, komfort poskytnutý školou, bezpečné prostředí (ve smyslu: nebát se zeptat na cokoliv)😁
  • Líbila se mi možnost setkání a popovídání se známými lidmi, kteří řeší podobné radosti a starosti. Jako obvykle neformální a velmi praktické pojetí konference.
  • Kromě všech dílen, které jsem zažil, se mi líbilo také prostředí školy. Je moc fajn pokaždé poznat jinou školu, projít si jí a třeba zjistit, jak to na ní funguje... člověk vyleze z bubliny své školy a může se ledasčím inspirovat (i mimo fyziku).
  • Super bylo noční pozorování dalekohledem. Pohled na Saturn byl můj největší zážitek z Olomouce. 
Fotogalerie: Dílny Heuréky 2022
Vytvořená: 19. 9. 2022, 14:56   |   Poslední změna: 6. 10. 2022, 21:52
Popis: Pár fotek z akce. Všimněte si na jedné fotografii malého skleněného Hurvínka, který je jedinou posádkou družice Planetum - 1.