English flag
Vyhledat English flag
Motor control Small gear Big gear Motor axle
Přístupů na web za
hodinu: 15
den: 166
týden: 1208
měsíc: 5046
Tento report patří k následující akci: 1. seminář již 11. běhu školky na Červeném vrchu

Začátkem října se sešli noví i zkušenější (kteří se rozhodli si školku zopakovat) účastníci Heuréky na prvním setkání nového běhu seminářů. Začali seznamovacími aktivitami, překonávali své bariéry při řešení problému devíti bodů, napsali si úvodní test, aby měli představu, jak jsou na tom se znalostmi základoškolské fyziky a pak už se věnovali fyzice od první hodiny v 6. třídě. Pokračovali jsme tématy Magnetismus, Pokusy se vzduchem a zakončili Elektrostatikou s nahlédnutím do elektrostatiky na SŠ úrovni.

Citace z ankety:

K testu:
  • Dopadl jsem hůře než jsem očekával, a přitom úlohy nebyly nějak extra složité - užitečná facka hned na začátek semináře a utvrzení, že jsem tady správně.
  • Test byl skvělý, zajímavé bylo sledovat, jaké pocity člověk má a jak se mu u toho daří přemýšlet.
  • Léčba šokem :) Příjemná ukázka toho, že i písemka může být zajímavá.
  • Za mě katastrofa - dopadla jsem na 4 a ujistila se v tom, že jsem ve správnou chvíli na správném místě a chci s tím něco udělat. Za mě super přepadovka a díky, že jste to nevybírali. :D
Myšlenka ze semináře, která mi zůstala v hlavě:
  • Jak důležité je ptát se tak, aby děti musely odpovídat celou větou, musely o odpovědi přemýšlet a moc se mi líbí dobrovolné domácí úkoly - promyšlené, dávají smysl, naprostá většina dětí je bude chtít plnit.
  • Asi vše to, co jsem Vám tu podrobně vypsala...a plus to, že bych ráda jednou učila aspoň z 1/3 takto atraktivně jako Vy ;-)
  • V hlavě je taková smršť. Připadala jsem si jako houba, která nasává informace. Všechno bylo tak zajímavé a podnětné... Mám hrozně velkou chuť učit fyziku lépe a jsem moc ráda, že jsem se po dvou letech výuky přinutila přihlásit se na Heuréku! Chci dál hltat myšlenky, nápady, názory vás a pak si hledat pro výuku vlastní cestičky... Je to obrovská pomoc a inspirace! Vážím si toho že můžu být součástí!
  • Že nepracovat s pokusy je prostě výmluva. K takové výuce není třeba nic zvláštního, jde o běžně zakoupitelné a sehnatelné věci, žádné špeky. Tedy jen nebýt líný.Fotogalerie: 1. seminář 11. běhu školky
Vytvořená: 10. 10. 2022, 11:12   |   Poslední změna: 10. 10. 2022, 11:13
Popis: Pár fotek pro dokreslení atmosféry