English flag
Vyhledat English flag
Motor control Small gear Big gear Motor axle
Přístupů na web za
hodinu: 13
den: 163
týden: 1205
měsíc: 5044
Tento report patří k následující akci: 7. seminář školky

Přestože se účastníci desátého cyklu seminářů Heuréky pro nové zájemce viděli poprvé naživo, bylo vidět, že i během online seminářů se podařilo vytvořit partu kamarádů. Sice jsme se zpočátku špatně poznávali (skutečné tváře byly jiné, než ty placaté, které jsme znali z obrazovky), ale zvládli jsme to.
Sešlo se nás celkem 23, včetně jednoho nového kolegy - Vládi Kořena. Na semináři jsme dokončovali témata, která jsme v prvním roce nemohli dělat - hlavně elektrostatiku a elektrické obvody. Prozkoumali jsme vlastnosti různých materiálů při výuce Hustoty, zopakovali jsme úlohy na Newtonovy zákony a potrápili si mozkové závity při laborce na Archimedův zákon.
Pár citací z ankety po semináři: 
K laborce:
  • Myslel jsem si, jak to bude triviální a nakonec mě tužka a zkumavka na pět minut pěkně vypnuly. :)
Myšlenka, kterou si odnáším ze semináře:
  • Ani ne myšlenku jako spíš přístup, že se můžeme oprostit od osnov učebnic a zaběhnutých tematických plánu a učit tak, jak to dává nám smysl. A když to nedovoluje ŠVP, tak být aktivní a odvážný v jeho změně.
  • Všechny výpočty jsou k ničemu, když člověk zapomene, jak se pracuje s posuvným měřítkem.
  • Někde na internetu jsem viděla citát "ten komu věda připadá nudná, měl jen špatného učitele" . Děkuji, že boříte v Heuréce moji představu o fyzice. Začínám ji milovat (možná i víc než přírodopis :-)). Takže moje myšlenka je, že mě to prostě hrozně baví.

Fotogalerie: 7. seminář školky Heuréky (10. běh)
Vytvořená: 14. 10. 2021, 16:27   |   Poslední změna: 14. 10. 2021, 16:27
Popis: