Logo soustředění

 

Jarní soustředění pro posluchače učitelství fyziky MFF UK a „spřízněné duše”

Hluboká, 9. – 14. 5. 2023

Letošní již 26. ročník tradičního Jarního soustředění pro budoucí učitele fyziky a další spřízněné duše se opět konal v pohodlí základny Domino v Hluboké u Skutče v krásné přírodě Železných hor.

Základna Hluboká Příroda v okolí základny Hluboká

 

Mottem letošního soustředění byly

logo

 

Podívejte se na fotky, které dokladují, jak skvěle se nám fyzikálně bádalo.

Z chaosu a kupy nepořádku rodí se hrající destička...  O stůl dál zase vzniká Graetzův můstek Elektrolýza v pojetí téměř alchymistickém Soustředění během soustředění Tak trochu v jiném světle… Pekelný stroj, zde ještě mírumilovně čadící a chystající překvapení na večer Asi skvrny na Slunci… Fyzika z nadhledu jednoho komína (…tedy několika gnómonů) Militarizační projekty v plném proudu Analogová (re)prezentace V hlavní roli povrchové napětí V bojové náladě Hrající destička v akci Každý fyzik zažije tu chvíli, kdy by potřeboval více rukou…

 

Odborné bádání přineslo svoje výsledky. Výše uvedené fotky dokumentují postup prací na některých projektech, níže uvedené dokumentace zase ukazují výsledky, které se nám podařilo získat.

 

Následující fotky ukazují, že jsme se věnovali i jiným věcem než fyzice.

Co máme my dva společného...? Účastníci hry, nebo obdivovatelé moderního umění? Nad topologií prostěradla Braňte si své tachyony! Historické okénko poněkud netradičně Večerní deskovky Relax na houpačce Při nedostatku laviček vezmeme za vděk i sleklajnou :-)

 

Ale nejenom duševní potravou a zábavou jsme byli živi!

Večeře Svačinka

 

 

Ale i toto soustředění jako vše ostatní muselo skončit. Bylo to skvělých pár dní, prakticky jsme ověřili, že…

Závěrečný oheň

 

… jak všichni víme, „Hraštice“ není ani tak místo, jako stav duše a přístup k lidem a světu a ten se jen tak někde zapomenout nedá…

 

Tak za rok (nebo tak nějak) zase na viděnou!

© Zdeňka a Petr, 6. 6. 2023

 

Poslední aktualizace: 3. 9. 2021