Logo soustředění

Květen se nám rychle blíží – a s ním i již tradiční Jarní soustředění pro budoucí učitele fyziky a další spřízněné duše (včetně učitelů ze škol) na Malé Hraštici. Letos již 23. ročník! Tentokrát o něco delší a to v termínu:

7. 5. (úterý večer) – 12. 5. 2019 (neděle dopoledne)

 

Hlavní téma letošní Hraštice je

VZÁJEMNÉ PŮSOBENÍ


 

Hraštice se blíží, veškerá upřesnění příjezdů/odjezdů i nové přihlášky již jen mailem!

 

Pokud chcete/můžete přijet jen na část soustředění, nezapomeňte v přihlášce vyplnit datum a čas příjezdu a odjezdu. Protože kapacita (zejména vnitřních prostor) je omezená, je počet účastníků omezen na 40 osob. Přednost dostanou ti, kteří pojedou na celou dobu (nebo delší část) akce. Přihlašte se a zajistěte si místo! Seznam účastníků zveřejníme v první polovině dubna.


Odborný program opět bude formou „miniprojektů“.

NOVÉ (19. 4 . 2019)Náměty na projekty a další fyzikální bádání. Můžete si vybrat, inspirovat se či vymyslet cokoli zcela vlastního, fantazii se meze nekladou.

Jako obvykle na nás čeká:

 • pár dní plných zábavy, pohody a třeba i poučení
 • základna TO Přátelé borovic v Malé Hraštici, kde se tak báječně kutí, experimentuje, hádá o fyzice, zpívá, hraje, povídá atd.,
 • odborný program, kde budeme fyziku opět dělat vlastníma rukama a hlavou
 • louka, les, kousek dál rybník
 • cukrárna v Malé Hraštici,
 • příležitost sejít se jinde než ve škole a prožít pár dnů tak, že si z nich bude co odnést a bude na co vzpomínat.
 • ... a samozřejmě spousta fyziky (jako vždy bude taková, jakou si ji uděláme).

A navíc...

... i spousta nefyzikálního programu. Pro zájemce budou na odpoledne, podvečery, večery či v jiných denních dobách nachystány hry a aktivity pro

 • protažení těla,
 • pozvednutí nálady,
 • poučení mysli,
 • potěšení duše.

Vše dle momentální nálady v duchu hraštické pohody :-)

Kdo jste ještě na našem jarním soustředění nebyli, můžete o něm získat představu např. ze stránky loňských ročníků (viz odkazy vlevo) nebo ještě lépe tak, že se pozeptáte těch, kteří na Hraštici již byli. V případě dotazů či nejasností neváhejte a zeptejte se přímo nás. :-)

Na shledanou na Hraštici se těší

Petr a Zdeňka


Organizační poznámky

Ubytování je možné buď ve vlastních stanech nebo v „teskáči“ (něco na půl cesty mezi kolnou
a srubem :-) ) na palandách, jejich počet je velmi omezen, proto doporučujeme vlastní stan. Vlastní spacák je ale nutný v každém případě.
Cena i se stravou vychází asi 150 Kč/den, ale studentům i učitelům se náklady v maximální míře budeme snažit pokrýt z grantu. (Netýká se výletů do cukrárny. :-) )

S sebou je vhodné mít:

Spacák, karimatku, ešus/misku a lžíci resp. příbor (pro ty, kdo zapomenou, se něco najde i na místě), kdo můžete, bude dobře vzít stan! Dále: oblečení na ven (do přírody), košili nebo tričko, případně i kalhoty, nad nimiž nebudete plakat, když se umažou či roztrhnou, pohodlné boty (přezůvky netřeba), šátek, svítilnu s náhradními bateriemi, tužky, papíry, pravítko, nůž (případně kleště, pilku, šroubováky, siloměr a další nářadí na experimentování - samozřejmě pokud máte k dispozici, vybavení přivezeme), peníze na cukrárnu, hudební nástroj, zpěvníky a cokoli dalšího vás napadne... A hlavně dobrou náladu a chuť účastnit se všeho zajímavého.

Protože Malá Hraštice, řečeno malinko poeticky, to pro nás není ani tak místo,
jako stav duše a přístup k lidem a světu...


Poslední aktualizace: 6. 2. 2017